Penězdroj
FBVážení autoři a podporovatelé dobrých nápadů,

Penězdroj má za sebou svoji historicky první valnou hromadu, na které jsme naše investory informovali o stavu portálu a o našich plánech do budoucna.

Za prvních 7 měsíců od spuštění portálu bylo na Penězdroji úspěšně podpořeno 11 projektů, pro které bylo vybráno přes 1,3 milionu korun. S úspěšností 55% se řadíme ke špičkám v Evropě i ve světě. I přes mnoho problémů, od technických přes obchodní, které jsme díky Vašim radám, postřehům a nápadům postupně řešili, jsme tedy se startem portálu Penězdroj spokojeni.

Do budoucna nás ale čeká ještě hodně tvrdé práce a velká spousta příležitostí, které bychom chtěli využít. Tou největší je fakt, že crowdfunding a sdílená ekonomika jako taková funguje a že v Česku nás její největší rozvoj teprve čeká. A Penězdroj má reálnou šanci stát se jednou z hybných sil tohoto rozvoje.

Co tedy konkrétně chystáme? Od září tohoto roku bychom chtěli nabídnout autorům projektů, jejich podporovatelům a veřejnosti několik z našeho pohledu velkých novinek:

 1. Portál Penězdroj se bude více soustředit na inovativní projekty. Pod pojmem „inovativní projekt“ máme na mysli především ty projekty, jejichž cílem je přivést na český a případně i zahraniční trh nové služby i výrobky.
 2. Zjednodušíme celý postup přípravy a financování projektů a dáme možnost autorům i jejich podporovatelům vybrat pro ně ideální kombinaci odměn, podílů na firmě či úroků.
 3. Omezíme maximální počet souběžně spuštěných projektů na deset s cílem zajistit, aby měl každý projekt dostatečný prostor pro svojí prezentaci.
 4. Spoluzaložíme nezávislou mediální skupinu, která bude využívat pouze moderní média (web, Facebook, Periscope, Pinterest, atd.) a která bude nabízet skutečné lidské příběhy místo donekonečna omílaných politických pseudokauz.
 5. Spustíme Penězdroj akademii, v rámci které nabídneme jak autorům projektů, tak široké veřejnosti školení a trénink na téma: Business plánování, Finanční řízení, Moderní financování startupů, atd.
 6. A v neposlední řadě dostavíme spolu s našimi partnery celý „Penězdroj koncept“.

„Penězdroj koncept“ je pro nás základním stavebním kamenem. Vycházíme z několik základních myšlenek:

 1. Všechny dobré nápady mají mít šanci na úspěch a my jim k tomu chceme pomoci.
 2. Penězdroj je čistý crowdfundingový portál, ne prostředník.
 3. Jsme a zůstaneme nezávislí, nestojí za námi žádná velká skupina.
 4. Jsme normální lidé a Penězdroj jsem připravili a budujeme pro normální lidi.
 5. V rámci zákonných možností uděláme vše proto, abychom autorům i jejich podporovatelům nabídnuli ty nejlepší služby.

Abychom dokázali Penězdroj dále budovat, prosíme Vás o spolupráci. Podporujte kvalitní projekty, mějte oči otevřené a dejte nám vědět o dobrém nápadů ve Vašem okolí, který potřebuje finance pro jeho uskutečnění, propojte nás s lidmi, kteří něco umí a chtějí svému okolí něco nabídnout. Každá Vaše pomoc je více než vítána!

Kromě toho půjde samotný Penězdroj ještě do jednoho kola financování. Zatím přemýšlíme, jestli to bude znovu formou crowdfundingu nebo jestli se pokusíme najít 1-2 „andělské investory“, kteří by sdíleli náš koncept a naše hodnoty. Jaký je Váš názor?

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň, zůstaňte s námi i nadále a těšíme se na shledanou u dalšího newslettru. Mezitím Vám nabízíme 3 zajímavé projekty, které se uchází o Vaši přízeň.

Váš Penězdroj tým

Maloch 1916/2016 – nejmalebnější projekt

Ranyt: Proměna – nejfantastičtější projekt

Pomozte svobodné škole do světa hudby – projekt přes 3 oktávy

www.penezdroj.cz www.fundhall.com Facebook

 
Věříme, že každý dobrý nápad má mít šanci na úspěch