Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

Bowling handicapovaných

Bowling handicapovaných je cestou k zapojení skupiny handicapovaných studentů Střední školy Aloyse Klara do sportovního dění v bowlingu
Sport a zdraví
Charita
Praha
Dar
19 700 19 000 Ukončeno
Vybráno Cílová částka
103%
Sdílet FB
18 přispěvatelů
Detail
Aktuality (3)
Přispěvatelé
Fórum (0)
Bowling handicapovaných
Již přes rok trénuje většina handicapovaných studentů našeho kroužku hodinu týdně v Praze Na Ovčíně. Výsledky se pomalu dostavují. Chtěli bychom tuto činnost vidět více jako sport než pouhou zábavu, je však potřeba tréninky alespoň zdvojnásobit. Chuť nám na to nechybí, finanční prostředky bohužel ano, a proto jsme se rozhodli poprosit o ně vás.

Ti studenti si to opravdu zaslouží!
Bowling handicapovaných
Proč zrovna bowling?
Mnozí zrakově postižení mají kvůli nebezpečí poškození zbytků zraku spoustu pohybových aktivit zakázáno. Jedním ze sportů, jenž má opravdu jen minimální zdravotní rizika, je právě bowling. A že to není sport, ale zábava? Kdo někdy trénoval na dráze sám, ví dobře, že propocené tričko při tréninku je na denním pořádku.

Jak to začalo?
Jeden z handicapovaných studentů mě porazil v bowlingu. Moje ego vychovatele tím hodně utrpělo, a proto jsem začal chodit pravidelně individuálně trénovat. Postupem času jsem s sebou začal brát studenty. Pak se objevily nějaké peníze a začali jsme chodit se skupinkou pravidelně každý týden. Letos přišli na naši školu noví studenti, kteří se chtějí také zapojit, bohužel peníze, které můžeme použít, docházejí. Při současné intenzitě tréninků jsou náklady na pronájem bowlingových drah přibližně 19 tisíc korun ročně, na opravdu intenzivní trénink bychom ale potřebovali minimálně dvojnásobnou částku. Proto se snažíme těch dalších 19 000 Kč získat od vás. Převážně se jedná o studenty se zrakovým handicapem, ale i sluchovým nebo tělesným. (Právě i tato rozličnost postižení nám uzavírá některé finanční zdroje, které jsou určeny například výhradně nevidomým.) Abychom, až snad začneme soutěžit, byli schopni složit družstvo, trénuje s námi jeden starší nevidomý z TJ Zora Praha (která to dosud z větší části platí) a v poslední době jeden prakticky zdravý student, který pomáhá s organizací, protože to jeden vychovatel sám nemůže zvládat (někteří studenti by potřebovali, aby jim někdo hlásil výsledky, některým je potřeba říkat, že už se zvedá hradlo a mohou "házet", nevidomému je lépe kouli připravit, aby házel stále stejně těžkou).

Mimo peněz tedy hledáme i dalšího asistenta (pomocníka, trenéra) :-)

Bowling handicapovaných
Dary
Chodíme trénovat v pondělí večer. Od provozovatele máme výraznou slevu, takže dráha na hodinu nás stojí 150 Kč.
Za 150 Kč nám tedy koupíte dráhu na hodinu.
Vzhledem k různým večerním turnajům nám provozovatel může takto poskytnout maximálně 4 dráhy.
Za trénink mu tedy platíme 600 Kč týdně.
Za 600 Kč nám tedy koupíte na týden zdvojnásobení tréninku, tak, jak bychom si to přáli.
Čím více týdnů, tím samozřejmě lépe. Děkujeme.

Každému, kdo o to projeví zájem, samozřejmě pošleme potvrzení o daru.
Následující se dozvíte přímo v oddíle "Karta daru".
Bowling handicapovaných
Co je náš cíl?
Vybrat peníze na zdvojnásobení počtu tréninkových hodin pro handicapované studenty v  roce 2016.


Následující video
Možná vás při četbě napadly některé otázky. Můžete mne samozřejmě kontaktovat, rád vám odpovím. Pokud se vaše otázky týkají bowlingu zrakově postižených, najdete některé odpovědi na našich stránkách ( http://www.tjzora.cz/bowling/ ) nebo na následujícím videu, které jsem natočil, když jsem se sám snažil do problematiky teprve pronikat. Na filmových záběrech je zachycen konkurenční oddíl zrakově postižených, který však trénuje už asi 10 let.
7.
leden
102% To je fantastický!!! Strašně děkujeme. V tuto chvíli máme peníze na kýžený trénink až do půli  prosince. Pokud se vybere víc vydrží nám peníze déle nebo je můžeme nabídnout trenérovi, kterého také nutně potřebujeme. Filmový úvod do problematiky (umístěn na konci textu kampaně) by si také žádal nějaké metodické pokračování, což pro mne není problém zdarma nafilmovat ale odborná tematika si žádá spoustu práce a konzultací od lidí kteří bowlingu rozumějí a nebylo by nutné, to množství hodin na někom loudit úplně zdarma. Za všechny dary ještě jednou moc děkujeme.
5.
leden
Jste úžasní, blížíme se k 60%, byl jsem tedy objednat ty dráhy. Děkujeme!
27.
prosinec
Děkujeme všem dárcům za překročení 30%. Jste skvělí.
Projekt byl úspěšně ukončen
Poslední příspěvky
+1 000
Poslední aktualita
7.
leden
102% To je fantastický!!! Strašně děkujeme. V tuto chvíli máme peníze na kýžený trénink až do půli  prosince. Pokud se vybere víc vydrží nám peníze déle nebo je můžeme nabídnout trenérovi,…
více zde
Podepsáno čestné prohlášení o využití prostředků
Dokumenty ke stažení
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.