Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

XRXMAG - Komiksový Magazín

Na čtvrté číslo časopisu XRXMAG (dříve XEROX) vybíráme peníze mezi Vámi.
Umění a design
Startup
Celá ČR
Odměna
16 560 12 000 Ukončeno
Vybráno Cílová částka
138%
Sdílet FB
24 přispěvatelů
Detail
Odměny (7)
Aktuality (2)
Přispěvatelé
Fórum (0)
XRXMAG - Komiksový Magazín
Dobrý den!

Jsme Josef Sedlák a Tomáš Staněk dva mladí ilustrátoři studující třetí ročník bakalářského programu ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara při ZČU v Plzni. Kromě kresby, malby a ilustrace se věnujeme primárně komiksu a během posledního roku jsme společně vydali dvě čísla komiksového časopisu pod názvem XEROX


XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
Prvotní časopis XEROX vzniknul v roce 2012 jako výstup komiksového workshopu pod taktovkou Vladimíra 518 na pražské Scholastice – obsahem byly krátké komiksy účastníků týdenního semináře a po rozebrání cca 15 kusů autory šel projekt víceméně k ledu. Před rokem a půl jsme se rozhodli uvést věci do chodu a kontaktovali jsme autory z č.1 i nové tváře a s nimi dali dohromady obsah dalšího – prvního námi představeného – čísla jménem XEROX volume 2 (prosinec 2014).

 Zatímco první číslo bylo dělané amatérsky, na koleni ručně skládané a šité, prodaný náklad okolo 150 kusů nám dal důvod dále pokračovat systematičteji, do dalšího čísla XEROX volume 3 (červen 2015) jsme pozvali další dva autory mimo řady studentů a časopisy jsme nechali vyrobit strojově. Ruku v ruce s tím šly prodejní stánky a prezentace na akcích jako je Zinefest nebo nedávno KomiksFEST v pražské Meetfactory.
XRXMAG - Komiksový Magazín
Na naší cestě od píky jsme se rozhodli pro další krok – pro další, momentálně finišující číslo časopisu jsme založili crowdfundingovou kampaň na čerstvé stránce Penězdroj.cz a chceme tímto způsobem, tedy nejdřív vybíráním peněz mezi čtenáři a následně výroby nejen časopisů, ale i dalších odměn jako jsou trička či kalhotky, zajistit co nejlepší podmínky pro vznik kvalitního komiksového magazínu, kterých je v Česku jako šafránu a náš už si mezi nimi buduje pevnou pozici. Spolu s tím jde ruku v ruce brzké založení registrované známky pro náš časopis a tedy (z pochopitelných důvodů) i změna jména z potenciálně problémového Xerox na XRXMAG!
Nový časopis bude nabízet kromě merchandisingu i nové jména a styly v řadách přispivatelů, stejně jako pokračování příběhů nakousnutých v předešlých číslech. Našim dosavadním čtenářům děkujeme za dosavadní podporu a doufáme, že s jejich pomocí se nám podaří dostat XRXMAG na další úroveň kvality co se týče obsahu i formy. Těm, kteří nás dosud neznají přejeme, ať se jim naše práce líbí a mají chuť do rozjetého vlaku naskočit taky – třeba právě podporou naší kampaně.
Redakce časopisu

Josef Sedlák a Tomáš Staněk

XRXMAG - Komiksový Magazín
Dosud v časopise publikovali:

Jan Saska (*1988) – student animace na pražské FAMU, mimo jiné tvůrce již legendární (částěčně autobiografické) postavy Hurikána a člen původní sestavy Xeroxu.
Josef Sedlák (*1990) – mladý ilustrátor, kreslíř a komiksový tvůrce, milovník kontrastní a dynamické černobílé linky, odvážně kombinující kresbu s písmem.
Karolína Kotrbová (*1994) – studentka scénografie na DAMU, kromě které se věnuje i komiksové tvorbě, jediný ženský prvek v našem časopise s osobitým přístupem.
Vladimír 518 (*1978) – rapper, výtvarník, teoretik architektury, vůdčí osobnost současné alternativní scény. Duchovního otce našeho časopisu netřeba představovat.
Tomáš Staněk (*1994) – z prostředí graffiti a rapu vzešlý kreslíř, ilustrátor a autor komiksů, snažící se kombinovat vlivy výtvarna, literatury a brakových žánrů.
Matěj Růžička (*1988) – kreslíř, grafik a výtvarný pedagog, tvůrce velkého cyklu o westernové přestřelce, kde žene komiks a kresbu na vzájemnou tenkou hranici.
Vojtěch Kiss (*????) – polotajmná postava v našem kolektivu, autor hrdinského eposu Lubošova smrt během tvorby kterého se Vojtěch mimo jiné učí i od základu kreslit.
XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
XRXMAG - Komiksový Magazín
12.
listopad
12.
listopad
Projekt byl úspěšně ukončen
Poslední příspěvky
Vojtěch
+260
Poslední aktualita
12.
listopad
Podepsáno čestné prohlášení o využití prostředků
Dokumenty ke stažení
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.