Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

Jak Penězdroj funguje?

Pro získání kapitálu na portálu Penězdroj.cz je potřeba projít pěti klíčovými kroky do kterých se postupně zapojí pět skupin lidí.

Získání kapitálu
Klíčoví lidé
Nápad
 
Projekt
 
Kampaň
 
Kapitál
 
Realizace

Na začátku všeho je Váš dobrý podnikatelský či obchodní nápad.

Váš nápad zpracujete s naší pomocí do podoby projektu, který následně umístíme na platformu Penězdroj.cz. V rámci projektu vysvětlíte budoucím podporovatelům Váš nápad a na co a jak využijete částku, kterou od nich požadujete.

Pro úspěch projektu je důležité, abyste o něm řekli Vašim rodinám, přátelům a známým. To budou z určité části Vaši první podporovatelé. My budeme Vaše úsilí podporovat prostřednictvím PR a propagace celého portálu. Je běžné, že více jak 50% podporovatelů Vašich projektů jsou lidé, které jste do té doby vůbec neznali.

Pokud bude Vaše kampaň úspěšná a Váš nápad se bude líbit, získáte od podporovatelů potřebný kapitál. Nezapomeňte, že až Váš nápad zrealizujete, budou podporovatelé očekávat za svoji podporu něco zpět. Pokud bude Vaše kampaň neúspěšná (nepodaří se vybrat celou částku), vrací se vybrané peníze zpátky podporovatelům.

Po získání potřebného kapitálu můžete začít s realizací Vašeho nápadu. Kromě peněz budete mít k dispozici i komunitu Vašich podporovatelů a pokud budete chtít, tak i naše služby a rady.

Nápad
Projekt
Kampaň
Kapitál
Realizace
Autor
nápadu
 
Podporovatel
 
Tým Penězdroj
 
Finanční
partner
 
Partneři

Někdo (třeba Vy), kdo má dobrý nápad a nemá dostatek vlastního kapitálu, aby ho mohl realizovat. Za zajímavou odměnu nebo za malý podíl ve své společnosti se snaží získat peníze od podporovatelů prostřednictvím crowdfundingové platformy Penězdroj.cz.

Osoba, kterou oslovila Vaše kampaň, líbí se jí Váš nápad a je ochotná Váš projekt podpořit. Část podporovatelů bude tvořit rodina a přátelé, část budou náhodní fanoušci. V případě obchodního nápadu mohou být podporovatelé také profesionální investoři (tzv. business andělé).

To jsme my (viz „Kdo jsme“). Budeme Vám vytvářet co nejlepší podmínky pro prezentaci Vašeho nápadu, pomáhat Vám s přípravou projektu i s vedením kampaně a pokud budete chtít, tak Vám nabídneme naše služby i při samotné realizaci.

Společnost licencovaná ČNB, u které se budou shromažďovat peníze od Vašich podporovatelů. Pokud se sejde cílová částka, finanční partner Vám ji vyplatí na účet. Kdyby se Vám cílovou částku vybrat nepodařilo, vrátí se příspěvky Vašim podporovatelům.

Spolupracujeme s celou řadou talentovaných lidí a firem, které nám pomáhají rozvíjet platformu Penězdroj.cz. Součástí vzájemné spolupráce bude i nabídka služeb určených exkluzivně pro naše zákazníky.

Autor
nápadu
Podporovatel
Tým Penězdroj
Finanční
partner
Partneři

 Už máte nápad na svůj projekt? Rozjeďte ho s námi!

Založit nový projekt

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.