Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

O Penězdroji

Co je Penězdroj?

První český crowdfundigový portál, který umožňuje více typů financování. Portál spojuje autory obchodních a kreativních projektů s jejich potenciálními investory a podporovateli.

Co je crowdfunding?

Crowdfunding je jednoduchý, efektivní a rychlý způsob, jak získat kapitál pro uskutečnění komerčních, kreativních i neziskových nápadů  prostřednictvím relativně malých příspěvků od velkého množství podporovatelů - nejen Vašich přátel, ale i široké veřejnosti. V podstatě se jedná o financování davem. Vy vymyslíte projekt, umístíte ho na naše stránky a propagací svého projektu získáváte podporovatele. Nejprve ze strany rodiny a přátel, později od "davu" Vám neznámých lidí. Nejdená se o dotace, půjčky ani úvěry.

Co znamená, že portál umožňuje více typů financování?

Portály nabízející více typů financování jsou ve světě crowdfundingových služeb nejmodernějším a nejperspektivnějším přístupem a my bychom rádi byli první, kdo Vám tuto možnost financování nabídne v ČR.
Portál Penězdroj.cz Vám umožní získat kapitál pro všechny druhy dobrých nápadů: obchodních nebo  kreativních, prostřednictvím tří způsobů financování: "Odměna", "Podíl", nebo kombinací "Odměna/Podíl".

Jaké projekty hledáme?

Náš portál se zaměřuje především na obchodní a podnikatelské projekty - realizaci Vašich nových obchodních nápadů, start firmy nebo rošíření jejího působení. Zejména se jedná o startup projekty hledající finance do svých začátků. Popřípadě je možné na našich stránkách uveřejnit projekt i z kreativní oblasti, který je obchod podporující. 

Proč založit projekt na Penězdroji?

Crowdfunding je produkt, který posledních pár let ve světě zažívá významný růst. V České republice však zatím není tolik rozšířený a my Vám jako první přinášíme crowdfundingový portál s více typy financování.
Největší výhodou crowdfundingu je možnost získat investice pro svůj projekt od neznámých lidí, kteří by si jinak Vašeho projektu nemuseli všimnout. Od toho je tady portál Penězdroj, díky kterému dochází k propojení tvůrců projektu s lidmi, kteří mají zájem investovat své peníze do zajímavých projektů.
Kromě kapitálu můžete získat i nefinanční podporu a zpětnou vazbu od Vašich podporovatelů, publicitu a reklamu. Tipy na podnikání Vám přimo nedáme, ale pokud máte nápad, pomůžeme Vám získat finance na jeho realizaci.
Benefitem pro podporovatele je odměna v případě kreativních nápadů nebo podíl na firmě v případě obchodní projektů nebo jejich kombinace. A samozřejmě také dobrý pocit!

 

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.