Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji
Charity mohou díky projektu Penězdroj.cz získat nový zdroj peněz

20.10. 2015   Tisková zpráva

Charity mohou díky projektu Penězdroj.cz získat nový zdroj peněz

Charitní a neziskové organizace mohou od konce října zkoušet štěstí se svými projekty na novém crowdfundingovém portálu Penězdroj.cz, který kromě jiného nabídne i zprostředkování darů.

Zatímco většina projektů na dosavadních systémech hromadného financování u nás nabízí drobným dárcům za konkrétní částky konkrétní odměny, na Penězdroji, který začne fungovat koncem října, budou také projekty, u nichž si malí podporovatelé odnesou především dobrý pocit plynoucí z podpory správné věci.

Kromě toho, že je Penězdroj platformou pro výběr kapitálu na rozjezd nových (a mimo jiné právě i charitativních a neziskových) projektů, nabízí také know-how svých tvůrců, kteří se ve financích již nějakou dobu pohybují a jsou schopni podpořit projekt svými radami. Ty se mohou týkat přípravy projektu, například realistického stanovení cílové částky a času na její vybrání (u podfinancovaných projektů získají dárci peníze nazpět), ale také samotného vedení kampaně a realizace projektu.

Důležité je zmínit, že z přihlášených projektů, které budou vykazovat neziskový charakter, si provozovatelé webu a zároveň zprostředkovatelé kontaktu mezi dárci a obdarovanými vezmou pouhé procento z celkové cílové částky na zabezpečení spojených nákladů. Platí samozřejmě jen v případě, že projekt získá 100 a více procent požadované cílové částky.


Stáhnout PDF
Zpět
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.