Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

Ranyt: Proměna

Milujete fantasy a úžasné, nadpozemské světy? Pomozte zcela netradiční fantasy knize spatřit světlo světa i v tištěné podobě.
Ostatní
Ostatní
Celá ČR
Odměna
5 600 35 000 Neúspěšný
Vybráno Cílová částka
16%
Sdílet FB
8 přispěvatelů
Detail
Odměny (10)
Aktuality (0)
Přispěvatelé
Fórum (0)
Rád bych vydal tiskem netradiční a fantasy knihu, která bourá dosud zavedené koncepce a zvyky vývoje příběhu, postav, ale zejména hlavního hrdiny.
Zdá se vám občas také, jako by všechny příběhy v poslední době byly tvořeny podle stejného mustru? Že je jedno, zda jdete na sci - fi či historický film, stejně vždy skončí podobně? Je skutečně správné, aby se dnes filmy i knihy tvořily zhruba podle modelu, jenž se zamlouvá většině společnosti - jen aby se výsledný produkt prodal co nejvíce lidem a měl co nejvíce fanoušků?

Začněme anotací

Mladý elf Ranyt se vydává na dlouhou a nejistou cestu - musí najít vraha svých rodičů. Na hřbetě černého pantera překonává nebezpečí a nástrahy, bojuje o život; potkává sympatickou druidku Daniru, která ho nejen provází, ale také mu pomáhá. Vedle dívky a černé šelmy však má ještě jednoho průvodce: mocnou duchovní sílu, která byla z velmi dobrých důvodů zapomenuta a jež ho nejtěžších chvílích vždy pohotově zachrání, ale současně ovládá a ničí. Ranytova pouť je blouděním ve vlastním nitru, zklamáním i nadějí, dozráváním a zkouškou charakteru Jeho výprava je i nalézáním sebe sama. Nebo snad naopak - ztrátou osobnosti?
Poutavý fantasy příběh přináší panoramata velkých bitev i zdánlivě malé šarvátky; krvavé bitvy i okamžiky tichého úžasu nad velkolepostí přírody; nelítostné souboje i mlčenlivý zázrak rodícího se vztahu dvou mladých bytostí; drsný rytmus války. A nečekanou pointu nakonec. A také několik znepokojivých myšlenek, které v jiných fantasy textech sotva potkáme.

Už je tomu tak dlouho...

Samotný příběh, či jeho nástin, vznikal již roky, ale kompletní podobu dostal teprve zhruba před rokem. Během samotného tvoření uběhlo spoustu času a po o celou dobu jsme společně s Ranytem překonávali mnohá úskalí, zejména když jsem se jej poprvé pokoušel vydat, což se mi ve své podstatě i povedlo, avšak trochu jinak než bych chtěl - kniha vyšla pouze elektronicky, avšak pod hlavičkou nakladatelství Viking, které bohužel není schopné zajistit tištěný náklad.
Avšak možná právě proto nevznikl pouze jeden jediný příběh, nýbrž celá království a nakonec i celý nový svět.
Ranyt: Proměna
Je to celé naopak!

Jak jsem již nastínil, kniha se nedrží klasické koncepce boje dobra proti zlu, kdy dobro zvítězí. Vlastně ani nejde pořádně určit, co je dobré a co špatné, stejně ani tak konečné vítězství není úplně jednoznačné.

Kdo je tedy Ranyt?

Celou dobu jsem se snažil, aby byl hlavní hrdina stejně tak zavrženíhodný jako obdivuhodný. Nerad bych prozrazoval cokoli více z děje či příběhu, avšak sám hlavní hrdina je zmítán v krutém vnitřním boji sil, které si vybírají svou daň tam, kde to bolí nejvíce.
Duševní rozkoly a souboje hrdiny jsou zasazeny do pozadí temného fantasy a světa rozděleného na dvě části.
Ranyt: Proměna
Technické údaje

Na samotný náklad a všechny profesionální služby ohledně grafiky a tisku bych potřeboval vybrat 35,000Kč.
Kniha by poté měla být zhruba 350 stran dlouhá, vázána v měkké vazbě s rozměry 17 × 11cm.
Ranyt: Proměna
O mně

V letošním roce jsem zdárně završil mé studium na jednom pražském gymnáziu maturitní zkouškou a budu v dalším studiu pokračovat na vysoké škole. Věnuji se psaní příběhů už několik let, vždy se však jednalo spíše o kratší povídky či prózy, Ranyt: Proměna je má první kniha.
Ranyt: Proměna
Závěrem

Kniha je hotová po jazykové stránce, již prošla několika korekturami a je k mání v obchodech v elektronické podobě. Stejně tak má již i svou vlastní obálku, ta však bude potřeba modifikovat pro rozměry fyzické knihy, například dodělat zadní stránku.
Chcete - li vědět, do čeho investujete své peníze, neváhejte se podívat na nějakou ze sociálních sítí, či oficiální webové stránky knihy, kde naleznete ukázky, novinky a další informace.
www.ranyt.4fan.cz
www.facebook.com/ranytkniha
www.twitter.com/theranyt
www.wattpad.com/honzapilt

Odměny

 
 
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.