Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji
Penězdroj po čtvrt roce fungování – na cestě k úspěchu

28.01. 2016   Tisková zpráva

Penězdroj po čtvrt roce fungování – na cestě k úspěchu

27. ledna uběhlo přesně čtvrt roku od chvíle, kdy byl spuštěn Penězdroj, první kombinovaný crowdfundingový portál v České republice. Jak si dosud vede?

Crowdfunding, tedy hromadné financování, je poměrně starý a osvědčený koncept, jehož efektivitu výrazně zvýšil nástup internetu… a projekt Penězdroj myšlenku dotáhl k dokonalosti. Tak by se dal v kostce shrnout projekt, který pomáhá realizovat myšlenky, jež by bez pomoci drobných dárců a investorů nemohly existovat.

Penězdroj samozřejmě není prvním crowdfundingovým portálem – a zřejmě ani posledním – ovšem jedna podstatná inovace se mu odepřít nedá: a sice forma drobných investic s možností získání podílu (equity) na konkrétních projektech, která v rámci České republiky pravděpodobně nemá obdoby. Kromě toho jsou k dispozici i klasické formy crowdfundingu, což je dar (donation) a odměna (reward).

Obrat se přiblížil k milionu

Jak se ale Penězdroji v prvním čtvrtroce jeho fungování dařilo? Především se podařilo úspěšně dotáhnout do konce několik projektů, z nichž jeden – jehož podporovatelé získali podíl přímo v samotném Penězdroji – vygeneroval tři čtvrtě milionu korun. Celkem se k datu 25. ledna 2016 vybralo 897 744 Kč v 6 úspěšně dokončených projektech, z nichž jeden byl podílový, dva formou odměny a tři charitativní.

Z nuly na 436 se za uplynulé tři měsíce rozrostla také komunita investorů a podporovatelů, kteří se na portálu zaregistrovali, byť z počtu fanoušků Penězdroje na Facebooku – 758 – lze vypozorovat, že mnozí s registrací ještě čekají na tu správnou příležitost.

Jak je vidět, Penězdroj si za poměrně krátkou dobu našel své místo na slunci, respektive na českém internetu. Jeho tým přesto nespí na vavřínech a přidává další a další služby, aby dále rozšířil přidanou hodnotu svého virtuálního dítěte s velice reálnými dopady na společnost. Nabízí proto doplňkové služby, které váhajícím a tápajícím pomohou s přípravou a realizací projektu. Většinu těchto služeb přitom poskytuje zdarma.

Co se bude dít v nejbližších měsících?

Kromě toho plánuje Penězdroj v nejbližší době představit novou grafickou podobu úvodní stránky, která bude ještě přehlednější, možnost výběru více odměn z jednoho projektu najednou nebo nasazení platební brány, která umožní rychlé a jednoduché uhrazení příspěvků platební kartou nebo QR kódem. Ke spuštění jsou rovněž připraveny nové projekty, například na podporu nadějného českého paralympionika, vydání několika knih (například projekt Slicing Pie, který si klade za cíl překlad a vydání stejnojmenné knihy od Američana Mike Moyera) nebo jedinečné Himálajské expedice.

Zajímavý bude jistě i historicky druhý podílový projekt, jenž bude na portálu rovněž spuštěn v první polovině února. Mimo samotný portál se pak chystá založení České crowdfundingové asociace a došlo rovněž k rozšíření týmu o obchodního ředitele Jakuba Pacandu. A v neposlední řadě se již pracuje také na sérii přednášek a školení na téma „Moderní financování start-upů“.

Penězdroj razí heslo „Každý dobrý nápad má mít šanci na úspěch!“ Máte-li tedy dobrý nápad, ale nevíte si rady s jeho realizací, případně vám „pouze“ chybějí finance, neváhejte se obrátit na tým Pěnezdroje, který vám v duchu svého hesla rád pomůže!


Stáhnout PDF
Zpět
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.