Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

Help for children in ROJAVA

Společně se studenty z Evropy chceme pomoci těm nejmenším v autonomním regionu na severu Sýrie, který už roky sužuje občanská válka.
Charita
Charita
Celá ČR
Dar
15 800   Ukončeno
Vybráno  
Dar
Sdílet FB
14 přispěvatelů
Detail
Aktuality (10)
Přispěvatelé
Fórum (0)
Kdo jsem?
Jmenuji se Mira a tento projekt není první svého druhu, kterého se budu účastnit. Byl jsem zapojen do projektů vrtání studní a rozvoje země na severozápadě Haiti, i jiných aktivit v humanitární oblasti. Myšlenka pomoci dětem mě napadla při volném vzpomínání na mou cestu autostopem na Saharu. Cestou jsem potkal šestileté děti, které se musely umět samy obléci, sehnat jídlo a někde se uložit, protože neměly své rodiče, nebo byly vyhozené na ulici. V tento moment se má cesta změnila z adrenalinového poflakování na lítostivé peklo. Proto se nebojím dojet až do Sýrie a pomoci zemi, která žadoní a křičí do světa o POMOC.
Kde budeme pomáhat?
Rojava (kurdsky Rojavayê Kurdistanê) je autonomní region v severní a severovýchodní Sýrii. Skládá se ze tří nesousedících kantonů Afrin, Jazira a Kobani. Na území Rojavy se neplatí žádné daně. Státní finance se tak získávají z celních poplatků a prodeje ropy či dalších přírodních zdrojů. Naše rozhodnutí pomáhat právě zde, vychází z vyslyšení volání o pomoc Rojavayê Kurdistanê, regionu, který může být ostatním zemím příkladem jako představitel rovnosti a svobody na Blízkém východě.

Komu budeme pomáhat?
Budeme pomáhat místním dětem, jejichž životy už dlouhé roky sužuje občanská válka. Mezi těmito dětmi jsou nejen sirotci, jejichž rodiče zemřeli v boji, ale také oběti zmatku, který často panuje při útěku z válečných oblastí. Jde tedy i o děti, na které se při hromadných přesunech zapomnělo.
Help for children in ROJAVA
Co je náš cíl?
Cílem projektu je zajistit bezpečnost dětí a pomoci například při tvorbě učebnic v kurdském jazyce, které doposud nebyly vydány, a to z důvodu zákazu prezidenta Asada. Náš názor je ten, že bychom měli pomoci místním dětem a ukázat jim i jiné věci než zbraň. Spravme například školu tak, aby se v ní cítily lépe a chtěly se vzdělávat. Myslíme si, že postupnou aktivitou v ROJAVA můžeme výrazně přispět k té správné myšlence být svobodný. Na prvním místě nás ale čeká mapování situace a orientace v aktuálních problémech. Vás budeme informovat pomocí fotek a zpráv, jak aktuálně pomáháme dětem, které musí sledovat všechny hrůzy bojů. Myslíme si o nich, že jsou to malí hrdinové, kteří se mohou chytit šance na lepší zítřky.

Děkujeme všem, kterým není osud těchto dětí lhostejný a podpoří náš projekt jakoukoli částkou!
25.
leden
25.
leden
Mirek je již nějakou dobu v Rojavě a hledá nejlepší místo pro náš projekt. Při své cestě potkal malého chlapce, kterému se rozhodl pomoci s doučováním. Začali společně s matematikou, tak posuďte sami, jak jim to šlo :)

21.
leden
Načíst další
Projekt byl úspěšně ukončen
Poslední příspěvky
Poslední aktualita
25.
leden
Podepsáno čestné prohlášení o využití prostředků
Dokumenty ke stažení
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.