Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

No Limits Himalaya 2016

Skupina studentů plzeňských gymnázií ve věku 14 - 18 let, kteří jsou zapojeni do mezinárodního programu DofE, se chystá na expedici do Himálaje společně s vozíčkářem Janem Krauskopfem. No Limits.
Cestování
Ostatní
Plzeňský kraj
Odměna
162 750 150 000 Ukončeno
Vybráno Cílová částka
108%
Sdílet FB
166 přispěvatelů
Detail
Odměny (22)
Aktuality (1)
Přispěvatelé
Fórum (0)
Expedice No Limits Himalaya 2016
Studentská expedice s vozíčkářem do Himálají
 

Jsme studenti několika plzeňských gymnázií, kteří jsou zapojeni do plnění prestižního mezinárodního programu DofE - Cena vévody z Edinburghu (www.dofe.cz), chystáme na srpnovou expedici, kterou chceme podniknout v srpnu 2016 společně s vozíčkářem Janem Krauskopfem do oblasti Malého Tibetu v Himálaji. Je nám 15 - 18 let a více jak rok jsme se pravidelně věnovali různým činnostem vlastního rozvoje v oblastech sportu, dovedností a dobrovolnictví. Nyní před námi stojí výzva, jejímž překonáním sami sobě dokážeme, že v názvu naší expedice No Limits se skrývá velmi silná myšlenka lidského ducha. Závěrečnou expedicí splníme podmínky nejnáročnější podoby programu DofE. Takto koncipovaná studentská expedice nemá v České republice obdoby. Pokud se nám náš sen podaří uskutečnit, mohli bychom být přijati členy britské královské rodiny i samotným tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. Pokud byste nás chtěli podpořit, čtěte prosím dále. Vaši pomoc potřebujeme. Hodně jsme schopni si zařídit sami, ale v něčem bychom potřebovali vaši pomoc. Limity vznikají v našich hlavách a věříme, že účinnou spoluprací lze dosáhnout velkých výšek. 
Vaši pomoc potřebujeme, ptáte se na co?

Na zajištění dopravy v oblasti indického Malého Tibetu, do nepřístupných míst chceme dojet najatým tranzitem, na místech, kde již nemohou jezdit vozidla, bychom rádi využili možnosti najmout koně s místními průvodci pro dopravu expedičního materiálu. Koně budeme najímat i pro Honzu, pro jehož přepravu potřebujeme zafinancovat speciální jezdecké sedlo, které ho na koni dobře upevní. Na cestě chceme filmovat, naším cílem je vytvoření profesionálního celovečerního filmového dokumentu, který bychom rádi prezentovali nejen na cestovatelských festivalech. Aby film profesionálním zpracováním odpovídal naší námaze, potřebujeme lepší videotechniku, část peněz chceme použít na služby profesionála v oblasti filmové produkce a postprodukce. Sami jsme schopni film otitulkovat, rádi bychom, aby naši snahu a píli mohl reprezentovat i v zahraničí. Někteří z nás rádi fotí, po příjezdu bychom chtěli uspořádat sérii výstav z námi nafocených fotografií, které chceme vystavovat ve velkých formátech. Nejmenší část od Vás žádaných peněz chceme využít k zakoupení případně pronájmu expedičního materiálu, bez něhož se na expedici neobejdeme. Dlouho se již na expedici připravujeme, pomozte nám prosím náš čas zúročit v náš splněný sen. Všechny přípravy můžete sledovat na naší oficiální 
FB stránce: https://www.facebook.com/Himalaya2016/?fref=ts
Poctivě se připravujeme

Na náročné podmínky expedice se připravujeme velmi intenzivně již od začátku února tohoto roku. Ve dnech 1. - 7. 2. 2016 proběhl expediční workshop, při němž jsme se seznámili s náročnými kritérii mezinárodní expedice. 14 dní půjdeme společně ve skupině, ale 4 dny budeme ve 2 týmových skupinách po 5 lidech odkázáni zcela a jen na své schopnosti a dovednosti. Ve spolupráci s Vodní záchrannou službou v Plzni jsme si dělali kurz první pomoci, nacvičovali jednání v rizikových a krizových situacích, byli jsme seznámeni s expediční výbavou a výstrojí. Museli jsme prokázat týmovou součinnost a zabývali se týmovými rolemi a základy psychohygieny týmu, seznámili jsme se s navigačními pomůckami a byli proškoleni v orientaci map a způsobech jejich čtení při plánování expedičních treků.

O velikonočních prázdninách jsme se vydali na 50 kilometrovou cvičnou expedici v oblasti Pleše v Českém lese. Její náplní byl praktický nácvik outdoorových dovedností, sami jsme si připravovali jídlo, zkoušeli nocovat ve stanech v mrazivě jarních podmínkách. Absolvovali jsme noční topografické školení, které prověřilo naše schopnosti orientovat se v mapě a pracovat s GPS navigací. Důležitou součástí programu byla i spolupráce s vozíčkářem Janem Krauskopfem, který má za sebou už několik pro vozíčkáře netypických výzev, minulý rok se Jan účastnil na vozíku taneční benefice Star Dance, účastní se handbikemaratonů. Společně s ním jsme nacvičovali překonávání terénních nerovností, zdokonalovali se v manipulaci s vozíkem, jelikož při samotné expedici v Himálajích nás čekají daleko náročnější vysokohorské podmínky, špatné cesty, ale i horské toky, s nimiž si expediční skupina No Limits Himalaya 2016 bude muset umět poradit. 
"Výjimečná nejen z hlediska studentských středoškolských aktivit v České republice, ale i ve světě, je expedice No Limits Himalaya 2016 tím, že studenti zapojili do svých expedičních aktivit i pomoc vozíčkáři, jemuž chtějí pomoci se do těchto nepřístupných míst dostat. Nejmladšímu účastníku expedice je 14 let, to samo za sebe říká mnohé, je to studentská výzva, která v podmínkách České republiky nemá obdoby,”  říká Tomáš Vokáč, výkonný ředitel programu DofE Czech Republic.
 
“Já ty studenty obdivuji, jak jsou do věci zapálení, je to bezvadná parta, moc se mi líbí jejich chuť zdolávat překážky, to máme společné. Už jsem byl na Dachsteinu, ale tohle bude něco úplně jiného. Budeme na sebe odkázáni tři týdny. Já těm studentům ale od první chvíle věřím, dělají věci poctivě a dávají do toho hodně energie. Snažím se je povzbuzovat, dělat dobrou náladu. Moc se mi líbí, jak ke mně přistupují, cítím se chvílemi, jako bych ten vozík ani neměl,” dodává Jan Krauskopf, účastník handbikových maratonů, tanečník v benefičním dílu soutěže Star Dance.

A kdo tým No Limits Himalaya 2016 tvoří?

Tomáš Marťák, Renata Chalupská, Vojtěch Kolář, Jan Masák, Jan Rosenthaler, Marie Čejnová, Eliška Konůpková, Lenka Šroubová, Milan Nguyen, Linda Vlčková, Jan Krauskopf

Antonín Kolář - školitel mezinárodní expedice DofE
Štěpán Pastula - hodnotitel mezinárodní expedice DofE


No Limits Himalaya 2016

Odměny

 
 
28.
duben
Svět patří těm, co se neposerou, říká Dan Přibáň - Trabantem napříč kontinenty - Trabantem do posledního dechu, tak to jsme my.. I my chceme natočit expediční film, ale bez vás to nezvládneme! Pošlete nám prosím nějakou kačku a vyberte si od nás originální dárek, třeba jačí trus, pivní čajový speciál No Limits nebo himálajskou pohlednici. Vám i Danovi za podporu děkujeme. Když se sejde koruna ke koruně, tak se dílo podaří!
Projekt byl úspěšně ukončen
Poslední příspěvky
Poslední aktualita
28.
duben
Svět patří těm, co se neposerou, říká Dan Přibáň - Trabantem napříč kontinenty - Trabantem do posledního dechu, tak to jsme my.. I my chceme natočit expediční film, ale bez vás to nezvládneme!…
více zde
Podepsáno čestné prohlášení o využití prostředků
Dokumenty ke stažení
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.