Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji
Penězdroj: crowdfunding s přidanou hodnotou

18.02. 2016   Tisková zpráva

Penězdroj: crowdfunding s přidanou hodnotou

Jste autorem zajímavého projektu a hledáte organizovaný webový prostor pro jeho prezentaci potenciálním dárcům nebo investorům? Zkuste crowdfundingový portál Penězdroj, který nabízí davové financování s přidanou hodnotou.

Základem činnosti Penězdroje je provoz samotného crowdfundingového portálu, nicméně ani zdaleka nejde o součást jedinou. Tvůrci portálu se totiž do značné míry zaměřují i na péči o klienty a jejich projekty a širokou škálu doplňkových služeb. A to je to, co je odlišuje od konkurence.

Sháníte peníze na projekt? Zkuste to takhle!

Jakožto lidé shánějící finance na svůj projekt můžete začít třeba kliknutím na odkaz „O Penězdroji“ na hlavní stránce webu. Zde najdete všechno podstatné, co potřebujete pro úspěšné odstartování vlastního projektu. A pokud přece jen něco nenajdete, stačí napsat přímo tvůrcům portálu na některý z uvedených kontaktů.

Jakmile si utvoříte představu o tom, jak zde věci fungují, klikněte na odkaz „Založit projekt“, který vás po registraci nebo přihlášení přesměruje na přehledný formulář s nápovědami a navigací. U každého kroku lze získat přímou radu od týmu, který hotový projekt následně schvaluje. Stojí za to zmínit, že formulář není třeba vyplňovat najednou, ale lze ho kdykoliv rozepsaný uložit. Po schválení projektu je uzavřena smlouva. Celý proces lze zvládnout za dva týdny, na určitý marketing alespoň ve svém okolí je ale třeba myslet již o něco dříve.

O něco komplexnější nároky klade plánování v modelu equity (podílový model). Před zadáním takového projektu na portál je dobré kontaktovat tým Penězdroje, který vám nabídne spolupráci na míru. Autorům projektů v tomto modelu je k dispozici obchodní, marketingové a finanční poradenství (Business Consulting).

Poradenské služby plně k dispozici

Podle týmu Penězdroje má mít každý dobrý nápad šanci na úspěch. Kromě dobrého nápadu však pro realizaci potřebujete také trochu kapitálu a něco dobrých rad. Druhou z těchto podmínek můžete splnit díky poradenským službám Penězdroje, které má na starost nově vznikající partnerská konzultační firma. Tyto služby lze rozdělit do čtyř skupin:

1)      Bezplatná podpora při přípravě projektu ve formě zpětné vazby nebo poskytnutí manuálů či informací o osvědčených postupech. Spolupráce s autory je pro tým Penězdroje velmi důležitá, neboť hlavním měřítkem úspěchu portálu je právě úspěšnost zde prezentovaných projektů.

2)      Trénink a coaching autora v oblastech řízení, jako jsou obchod, marketing či finance. Tento režim už je placený a autor projektu se v něm v rámci jednoho či dvou dní dozví třeba to, jak zpracovat business plán nebo jak nastavit finanční řízení. Forma tréninku může být skupinová nebo individuální, speciální forma je coaching některého ze strategických investorů Pěnězdroje. Cena se po domluvě s autorem pohybuje mezi 3 a 5 tisíci korunami za den.

3)      Projektový business consulting, který zvýší vaši šanci na úspěch u investorů. V tomto stupni nabízí tým Penězdroje autorům spolupráci na přípravě celého business plánu nebo jeho části. Jde o službu doporučenou autorům „equity“ nebo větších „reward“ projektů. Cena se liší podle náročnosti a velikosti projektu, nicméně obecně lze počítat s hodinovou sazbou 1 500 Kč a časovým objemem 30 až 50 hodin. Tým Penězdroje vás může připravit také na jednání s investory, zákazníky, partnery nebo dodavateli.

4)      Čtvrtou a velice specifickou formou poradenství je interim management, v jehož rámci se někdo z týmu Penězdroje nebo partnerské konzultační firmy stane interní součástí autorského týmu a bude zde dočasně zastávat funkci marketingového, finančního nebo obchodního ředitele. Cena služby určené pro větší projekty typu equity se určuje individuálně dle konkrétní práce, velikosti projektu a doby úvazku.

Kam až sahají aktivity autorů Penězdroje?

Rozvoj a propagace crowdfundingu v ČR

ČR, respektive celá kontinentální Evropa, je v oblasti crowdfundingu v porovnání s USA nebo Velkou Británií podle odhadů odborníků přibližně tři až čtyři roky pozadu. Penězdroj se proto snaží tento alternativní a progresivní způsob financování propagovat. Jeho cílem je založit „Českou asociaci crowdfundingu“ a za tímto účelem se z vlastní iniciativy spojil s dalšími tuzemskými crowdfundingovými portály.

Podpora networkingu a coworkingu

Na spolupráci většího počtu lidí jsou založeny i další oblasti, jako je networking a coworking. Webový prostor na Penězdroji může být využit právě pro propagaci nápadů a projektů v těchto oblastech (jejímž konečným důsledkem může být i získání kapitálu). Tým Penězdroje pro tento účel nabízí svoje poradenské služby, případně se může zapojit jako člen networkingových/coworkingových událostí. Penězdroj se chce v budoucnu výraznou měrou angažovat také v podnikatelských akcelerátorech a inkubátorech, v nichž vznikají projekty zajímavé pro crowdfunding. Zaměřit se chce i na dlouhodobou spolupráci se středními školami a univerzitami nebo s rodícím se projektem „Staruping“.

Je toho hodně, ale není třeba se obávat. Tým Penězdroje vám věnuje veškerou péči od prvního kontaktu a rady a doporučení v každém kroku přípravy a realizace projektu. Zkuste jej kontaktovat, určitě nemáte co ztratit – můžete jen získat.

 


Stáhnout PDF
Zpět
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.