Penězdroj
Založit   Podpořit   O Penězdroji

Staruping

Během jednoho měsíce si skupinka teenagerů osvojí základy potřebné pro práci na projektu. Dají vzniknout myšlence, sestaví dohromady tým, získají základní kapitál a to celé budou umět odprezentovat.
Vzdělání
Neziskový sektor
Praha
Odměna
6 700 120 000 Neúspěšný
Vybráno Cílová částka
5%
Sdílet FB
19 přispěvatelů
Detail
Odměny (15)
Aktuality (7)
Přispěvatelé
Fórum (0)
Staruping
Dostaň se až na vrchol

Pojďte společně s námi pomoci skupinkám teenagerů dostat se až na vrchol. Věk „náct“ skýtá mnohá pro a proti, ale my víme, že v mládeži leží obrovský potenciál. Potřebují se někde uplatnit a najít smysl svého „náctiletého“ života. Pokud budou mít svůj vlastní projekt, na kterém jsou ochotni pracovat a vidí za sebou výsledky, budou ne jenom šťastni a naplněni oni sami, ale i lidé, kterých se jejich služba, či produkt bude týkat. Podpořením naší činnosti pomůžete realizovat mnoho nápadů a pomůžete mladým věřit sami v sebe. My je naučíme, jak vést projekt a pokud budou chtít, mohou na své myšlence dále pokračovat.
Průběh a náplň kurzu

Celý vzdělávací cyklus trvá jeden měsíc. Skládá se ze čtyř reálných setkání s mentory z oblastí koučingu a web designu a tří on-line konzultací se specialisty na podnikové právo a marketing.
Na prvním setkání  vznikne myšlenka a advokát jim poradí, jak ji právně ochránit. Při druhém setkání se zaměří na své silné stránky a na roli v týmu. Třetí setkání je s grafikem a webdesignerem, následované konzultací z oblasti marketingu. Na čtvrtém setkání prezentují svoji celoměsíční práci rodičům, kamarádům a třeba i potenciálním investorům.

Celý kurz pro teenagery je zdarma. Vybraná finanční částka bude použita na roční chod neziskové organizace (vzdělávacího materiálu, zajištění prostor a techniky).

V lednu 2016 startujeme v Praze a v průběhu několika let odstartujeme i v dalších městech ČR.
Staruping
Zdeňka Vacková
zakladatelka a lektorka finančního vzdělávání
Vystudovala obor mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. Pravidelně od roku 2007 během prázdnin působí jako vedoucí na letním pionýrském táboře Málkov pořádaným PS Prácheň Horažďovice. V roce 2011 vedla na plzeňských středních školách projekt ECONOM, který byl zaměřen na zvýšení finanční gramotnosti. V současné době se věnuje finančnímu vzdělávání formou (deskové) hry na základních a středních školách po celé ČR.

Milada Karasová
zakladatelka a projektová manažerka
Vystudovala obor ochrana životního prostředí na UK v Praze a obor odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě v Praze.
Od roku 2008 se jako dobrovolník přes prázdniny věnuje dětem na letních táborech pořádaných SaSM – DDM v Českých Budějovicích. V současnosti doučuje v SaSM v Praze Kobylisích.Odměny

14.
prosinec
Mladí si chtějí rozjet své projekty. My je trénujeme, aby jejich nápady a týmy byly schopné postavit silné a fungující start-upy. Podpořte naši organizaci, podpoříte i je samotné. Tady jsou fakta!
http://archiv.ihned.cz/c1-64911790-soucasni-stredoskolaci-chteji-rozjizdet-start-upy
13.
prosinec
STARUPING sponzoroval čajovnu EnjoyTeamu, což je obrovská skupina mladých lidí užívajících si život, na FB už má 1200 "To se mi líbí". Někteří hýří opravdu zajímavými nápady!
Link na akci naleznete v sekci Fórum.
10.
prosinec
Dnes jsme se setkaly s našimi mentory. Mezi sebou vítáme novou posilu online právničku Lucii Radkovičovou. Právu se též věnuje Martin Chocholoušek. Jistě poznáváte Vlastu Korbovou z Dale Carnegie, která bude Teens trénovat v soft skills a potvrdí silné stránky jednotlivých členů týmu. S marketingem poradí webdesigner Jakub Mynařík (který nemohl být kvůli nemoci přítomen) a expertka na sociální sítě Veronika Harrison. Kdo další bude trénovat Vaše Teens? Mentor a partner naší organizace Jakub Pacanda ze společnosti SMART BUZZ. Náš fotograf Jirka Jelínek letos maturuje, a tak se dopoledne nemohl účastnit.
Načíst další
Projekt bohužel nesplnil požadovaný cíl.
Poslední příspěvky
Poslední aktualita
14.
prosinec
Mladí si chtějí rozjet své projekty. My je trénujeme, aby jejich nápady a týmy byly schopné postavit silné a fungující start-upy. Podpořte naši organizaci, podpoříte i je samotné. Tady jsou fakta…
více zde
Podepsáno čestné prohlášení o využití prostředků
Dokumenty ke stažení
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.